Ak dávate prednosť umelým nechtom, možno máte dilemu, ktoré si vybrať?Gélové alebo akrylové nechty Či už dávate prednosť prírodným alebo umelým nechtom, určite chcete, aby boli krásne a upravené. Aby vám nechty vydržali čo najdlhšie, pravdepodobne si budete chcieť nechať poradiť od nechtovej techničky. Viete však, ktoré sú pre vás vhodnejšie? A aký je medzi nimi rozdiel?

Samozrejme, oba typy umelých nechtov majú svoje výhody a nevýhody, ktorým sa budeme venovať v tomto článku na našom blogu.

Gélové nechty
Gélové nechty sa na vaše nechty pripevňujú pomocou uv alebo led gélu, ktorý sa vytvrdzuje v uv/led svetle, pomocou zariadenia nazývaného uv/led lampa. Tieto nechty sú zvyčajne číre a sú ďalej tvarované do rôznych tvarov. gélové nechty sú pružné a majú prirodzený vzhľad. Je to okrem iného preto, že gélové nechty sú vyrobené z tekutej živice, ktorá sa vytvrdzuje pod UV alebo LED svetlom, čím sa vytvára prirodzený, priesvitný vzhľad podobný prírodným nechtom.

Gélové nechty nie sú také odolné ako akrylové nechty, ale sú pružnejšie a pri správnom postupe dlho vydržia. gélové nechty sú vhodnejšie pre slabšie nechty.

Gélové nechty sa tiež o niečo ľahšie pilujú ako akrylové. gélové nechty sa dajú ľahko zdobiť - či už požiadate manikérku o trblietky alebo nálepky. A ak vás omrzia, jednoducho ich opilujte. O najväčšej výhode sa však presvedčíte sami počas aplikácie: na rozdiel od akrylových nezapáchajú.

Pri gélových nechtoch máte obrovský výber gélov, od jednofázových až po trojfázové. rozdiely sú v hustote a samovyrovnávacích vlastnostiach.

Z modelovacích gélov až po nespočetné množstvo farebných gélov si vyberie každý.

Nevýhody gélových nechtov
Gélové nechty nie sú také pevné ako akrylové. Gélová technika je časovo náročnejšia a niektoré ženy, ktoré majú citlivejšie nechty, môžu pociťovať mierne pálenie pri vytvrdzovaní gélu v UV/LED lampe. pre začiatočníkov môže byť modelovanie gélom náročnejšie. s postupným nácvikom však budú vaše nechty ako od profesionálnej nechtovej techničky. pre jednoduchosť je lepšie vyberať gély s hustejšou konzistenciou.

Nevýhodou môže byť kúpa lampy na nechty. ideálnou voľbou je kúpa zvýhodnených štartovacích súprav.

AKRYLOVÉ NECHTY

Sú oveľa tvrdšie ako gélové nechty. Akyl je kombináciou akrylového prášku a liquidu - tekutiny. preto ich ocenia tí, ktorí pracujú manuálne. Menej sa lámu, a keď sa tak stane, oprava a odstránenie nechtu je oveľa jednoduchšie, ako keď sa vám poškodia pracne vyrobené gélové nechty. Nanášajú sa v jednej vrstve a nemusíte si zaobstarať uv/ľad lampu.

Základný postup spočíva v namočení štetca do tekutej tekutiny, ktorým potom naberiete akrylový prášok a následne ho rozotriete a vytvarujete necht. Akrylové nechty sa potom nechajú prirodzene vyschnúť.

Modelovanie akrylom je rýchlejšie. a nemusíte používať uv/led lampu.

Akryl je vhodný na spevnenie a poťahovanie prírodných nechtov alebo na modelovanie cez šablóny.

Odporúčame zaobstarať si zvýhodnené štartovacie súpravy, ktoré obsahujú všetko potrebné a ešte ušetríte.


Nevýhody akrylových nechtov:

Asi najväčšou nevýhodou akrylových nechtov je nepríjemný zápach pri aplikácii akrylu , odporúčame miestnosť dobre vyvetrať. Hoci ani to už v modernej dobe nie je celkom pravda. existuje už tvrdidlo na akryl bez zápachu !

Ako sme už spomenuli, akryl nie je taký pružný ako gélové nechty.

Odstraňujú sa v acetóne. Rozhodne by sa nemali odlupovať alebo odstraňovať nožničkami na nechty, pretože si môžete poškodiť vlastné nechty,

Akryl je tvrdý, preto odporúčame brúsku na nechty na rýchlejšie a jednoduchšie odstránenie.


Čo menej poškodzuje prírodné nechty?
Ak máte tvrdé nechty, ktoré majú tendenciu sa lámať, potom je najlepšou voľbou gél. Ak máte mäkké nechty, ktoré majú tendenciu lámať sa a potrebujete im dodať pevnosť, odporúčame akryl Bez ohľadu na to, ktorý typ vylepšenia a skrášlenia nechtov si vyberiete, ak sa manikúra vykonáva správne, akrylové a gélové predĺženie by malo zanechať rovnaký výsledok: dlhé, zdravé a krásne nechty.

Nedá sa povedať, že by gélové nechty boli modernejšie ako akrylové. Vyberte si na základe svojich preferencií,intuície a predovšetkým stavu vašich nechtov.

Žiadna položka