Upravené ruky sú základom a vizitkou každej ženy. Preto by mali vyzerať čo najlepšie. Či už sú dlhé alebo krátke, prírodné alebo umelé, akrylové alebo gélové alebo len francúzska manikúra. Našťastie stále viac a viac žien venuje osobitnú pozornosť starostlivosti o svoje ruky. Výsledkom sú krásne nechty, ktoré majú ideálny tvar a vzhľad.

Prírodné alebo umelé nechty?
Nie každá žena sa však môže pochváliť peknými prírodnými nechtami, ale našťastie je tu využitie umelého predĺženia alebo úpravy. Ich výhodou je predovšetkým to, že ruky sú stále upravené, čisté a nechty krásne dlhé a vytvarované. A na rozdiel od nechtov prírodných sa dá jeho ulomenie okamžite opraviť. Nemusíte čakať až dorastie. Len je potrebné nájsť si šikovnú nehtařku, ktorá sa modeláž nechtov zaoberá. Najobľúbenejšie druhy nepravých nechtov sa delia do dvoch skupín: akrylové nechty a gélové nechty. Ako jedny, tak aj druhé znamenajú krásne a dlhé nechty, ktoré vyzerajú celkom prirodzene.

Čím sa však líšia?
Akryl môže posilniť nechty a vyplniť všetky trhlinky na povrchu. Musí sa však používať správne a profesionálne. Niektoré ženy dávajú prednosť pevnému, celistvému akrylátovému nánosu na umelo predĺžených nechtoch a iné naopak uprednostňujú akrylové nechty, ktoré sú predĺžením vlastného nechtu. Zvyčajne sa akryl nanáša smerom od nechtového lôžka a je možné vytvoriť nechty ľubovoľnej dĺžky a tvaru. Priľnavosť akrylového nechtu je veľká a lámavosť takmer nulová.
Gél umožňuje nechtom maximálne prirodzený vzhľad. Vzájomné pôsobenie umelého proteínu s proteínom vlastného nechtu vedie k vytvoreniu pružného spojenia medzi vlastným nechtom a gélom tak, že úplne eliminuje poškodenia. Gélové nechty vyzerajú viac prirodzene ako lesklé akrylové nechty, odrastania zase naopak u gélových nechtov prebieha rýchlejšie ako u akrylových.

Na rozdiel od akrylové technológie nedochádza v priebehu nechtovej gélovej modelácie k šíreniu nepríjemného zápachu. Ale aj všeobecne platí, že gélové nechty prinesú oveľa menšie ujmu prírodné ekológii. Gélové nechty sú zvyčajne drahšie ako akrylové. Pri odstraňovaní gélových nechtov musí byť nechty spilovanie, nemôžu byť jednoducho odstránené acetónom ako akrylové.

Na internete je veľa e-shope, kde nájdete hŕbu rád a tiež spústy tovaru, ktoré je k modeláži nechtov nevyhnutné. Jedným z nich je www. nehtyprofi.cz. Väčšinu tovaru majú skladom a dodanie zaručujú rýchle. Odoslanie objednávky majú maximálne do druhého pracovného dňa a ak im objednávka dorazí do 15h v pracovnom dni odosielajú ihneď.

http://www.katedrala.cz/umele-nehty-vyuziva-stale-vice-zen