Milé dámy, pretože sa čoraz častejšie na nás obraciate s žiadosti o zaslanie postupu na nechtovú modeláži, pripravili sme pre Vás podrobný popis. Vaša Nehtyprofi.cz. 
Nechtová modeláž: 

Než začnete s modeláž gélových nechtov je potreba upraviť prírodný necht. Najlepšie ho zastrihnúť na čo najkratšie dĺžku a pomocou drievka zatlačiť kožtičku okolo nechtov. Odmastíte a zdrsníme povrch nechtov pre lepšiu priľnavosť gélu a to jemným pilníkom (180-240) či leštičkou tak, že zmatníte celý povrch prírodného nechtu. Vyberte správnu veľkosť tipu. Na tip naneste lepidlo a nalepte na okraj nechta. Vzdialenosť od okraja závisí od druhu tipu - výrez. Dávajte pozor na vzduchové bubliny. Vyhnete sa im tak, že tip s lepidlom priložíte k okraju prírodného nechtu asi pod uhlom 45 ° a hojdavým pohybom prilepíte smerom od okraja nechtu k stredu.Prebytočné lepidlo zotrite vatovým tampónom. Gilotínou upravte dĺžku tipu a následne vybrúste (Vypilujte) prechod medzi tipom a nechtom do stratena a upravte necht do požadovaného tvaru. Na prírodný necht - spodná časť, tam, kde nie je tip naneste Primer - veľmi dôležitý pre priľnavosť gélu. 

1. fáza modeláže nechtov - naneste tenkú vrstvu gélu Glass po celej dĺžke. Gél nenanášajte až ku kožičke, pri odrůstání nechtov by vznikali bubliny, do ktorých by sa mohla dostať nečistota. Postupujte prst po prste a vkladajte do UV lampy vytvrdiť na niekoľko sekúnd, potom vytiahneme z lampy a nestierajte. TIP: Postupujte tak, že modelujte prst napr. na ľavej ruke, od ukazováka po malíček, naposledy palec. Vzájomne striedajte jeden prst ľavej ruky a vložte do lampy, počas tejto doby modelujte prst na druhej ruky, v tomto prípade na pravej ruke. Teraz môžete nechty tiež zdobiť, vrstva 1.fáza je ešte lepkavá. Najlepšie miesto, kde chcete ozdobu umiestniť, jemne pretrite tenkou vrstvou gélu Glass a vytvrdí v lampe. 

2. fáza nechtovej modeláže - naneste modelovací gél Pink tak, aby mal v stredu nechtu tvar kopčeku. A to tak, že nanesiete väčšie množstvo gélu na stred nechtu a jemne rozotrite k okrajom nechtu. Opäť vkladajte postupne prst po prste do UV lampy na niekoľko sekúnd. TIP: vkladajte ruky do lampy dlaňami hore, takto docielite prirodzeného tvaru nechtu.Akonáhle dokončíte všetky prsty, vložte obe ruky naraz do UV lampy, dlane teraz smerujú klasicky nadol. Vyčkajte cca 2 min. Potom celý necht utrite tampónom namočeným v odstraňovačmi výpotkov gélu. Teraz môžete vypilovať a zjednotiť nechty do požadovaného tvaru. Pokiaľ začne prst v lampe páliť, pritlačte prstom do podložky, takto by malo pálenie vymiznúť, prípadne na chvíľu vytiahnite z lampy. 

3. záverečná fáza nechtovej modeláže je opäť gél Glass, ktorý sa pokladá v tenkej vrstve. Prst po prste vkladajte do lampy. Zotrite odstraňovačom výpotkov gélu. Týmto je nechtová modeláž hotová. Miesto gélu Glass, môžete v tejto 3. Fáza použiť aj Gel Milk, ktorým získate prirodzený vzhľad a vyrovnáte nerovnosti spôsobené brúsením alebo pilovaním. 
Naša rada na záver: 

Po ukončení modeláže nechtov - 3. Fáza, použite veľmi tenkú vrstvu UV Gélu Finish, ktorým docielite vysokého lesku. Vložte do lampy, až do doby, kedy nebude táto vrstva lepkavá. 

TIP: nanesiete Ak príliš veľkú vrstvu gélu Finish, bude Vám povrch nechtu po náraze praskať. 

Na záver ošetrite okolí nechta pomocou olejovej výživy na nechty a natrite celé ruky krémom. 

Veľa zdaru Vám prajú Nehtyprofi.cz. Nechtyprofi.sk

Ďalej min. zoznam vecí potrebných pre modeláž nechtov: UV Lampu, Tipy, Lepidlo na tipy, gilotínu, Pilníky Primer, Štetček, Gel glass, Gel Pink, (v prípade keď si chcete urobiť Francúzkou manikúru je potreba Gel White) Čistič výmotků gélu + čistič štetcov Vatové tampóny, Špachtľa na zasunutie kožičky