U modeláže akrylom nepoužívame UV lampu, tým sa stáva modeláž akrylových nechtov jednoduchšie a rýchlejšie. Akrylové nechty sú pevnejšie než nechty gélové, ale na pohľad vyzerajú rovnako. Môžu sa použiť ako na tipy, šablóny a tiež iba na prírodné necht. 

1. Nanesieme dezinfekciu na končeky prstov, potom zasunieme, kožičku - zatlačíme drievkom prípadne kovovou špachtličkou. Utierame nečistoty do vatičky. Po úprave kožičky očistíme celý necht. 

2. Necht pred nanesením akrylu musí byť jemne zdrsnený - leštičkou alebo tiež môžete použiť jemný pilník 100/180. Prach odstráňte pomocou štetca. 

3. Teraz si môžete vybrať, akým spôsobom vykonáte modeláciu akrylom.Bud pomocou šablóny alebo použiť tipy. Najlepšie je vyskúšať obe možnosti modelácie a sama si zvoliť, ktorý spôsob vám bude vyhovovať z praktického hľadiska a zručnosti. Ak zvolíte tipy, je dôležité vybrať správny tip - tip musí presne kopírovať váš necht. Na tip - jeho plôšku naneste lepidlo a priložte na necht kolmo k nechtu a pomaly prikladajte na necht.Nalepené tip skrátite gilotínou na požadovanú dĺžku. Prechod tipu s nechtom zpilujte do stratena, celý povrch nechtu musí byť zdrsnený. Pred nanesením akrylu, nesmie na nechte zostať žiadne lesklé miestečko. Ak chcete použiť šablónu, iba jej nalepíte pod váš necht. 

4. Naneste Primer popr. Bonder je to dôležitá tekutina na lepšiu priľnavosť akrylu. Nezabúda. Nachystáme si Liqid - nalejeme do malej nádobky, potom si pripravíme akryl - prášok a štetec. Štetec namáčame do Liqidu a ihneď do akrylového prášku - špicom štetce, vytvoríme malú guľôčku a nanášame. Ak chcete bielu alebo farebnú špičku naneste farebný akryl popr. biely najskôr na špičku a potom naneste akryl Clerl, ktorý nanesiete na celý necht. 

5. Akryl sa snažte nanášať rýchlym pohybom, pretože rýchlo zasychá. 

6. Je dôležité štetec po nanesení akrylu vždy dôkladne očistiť čističom štetcov, akryl rýchlo tvrdne! 

7. Nasleduje posledná časť a to vypilovaný nechtov do tvaru pilníkom.Potom doleštit leštičkou a naniesť priehľadný lak s vysokým leskom. 

8. Na kožičku je vhodné na záver naniesť olejček.