Postup P-SHINE modelácie:

1. Než začneme s nanášaním P-Shine, tak musíme najprv nechty upraviť (nechty sa odlakuje a dezinfikujú).
2. Ružovú stranou jemného P-Shine pilníka povrch celého nechtu vyhladíme. Tým odstránime prirodzený lesk nechtu. Zelená strana pilníka nám slúži na úpravu tvaru nechtov.
3. Bielu špachtličkou nanesieme malé množstvo pasty (v zelenom kalíšku) na celú plochu zeleného jelenicového pilníka. Jednosmernými ťahmi šúchajte necht až do vysokého lesku.
4. Rovnakým spôsobom postupujeme pri nanášaní púdru (ružový kalíšok). Špachtličkou nanesieme malé množstvo púdru na ružový jelenicová pilník a jednosmernými ťahmi necht vyleštíme do vysokého lesku.

Sada P-shine je založená na prírodnej báze, je určená pre regeneráciu prírodných nechtov. Hlavnými zložkami sú včelí peľ a kremičitá hlinka. Kremičitá hlinka je hornina, ktorá sa nachádza v prírode, skladá sa z mikroskopických kremičitých častí, niekedy aj s menším podielom piesku. Včelí peľ sa skladá z aminokyselín, sacharidu, glukózy, fruktózy, sacharózy, tukov, lecitínu, mastných kyselín, fermentu, minerálnych látok-Ca, Mg, G, K, P, Cu, Si, Na, CL, S, ďalej z karoténu , rutinu, vitamíny C, B1, B2, B5, B6, prírodných hormónov ... P-shine je vhodný na nechty - rozštiepené, lámavé, zle rastúce. P-shine nie je vhodný nanášať na tenké nechty a ani po zložení nechtov umelých. Princípom je totiž leštenie a to je pre poškodené nechty nevhodné. Pri doplňovaní vyhladzujte pilníčkom len novú odrastené časť nechtov. Naneste pastu (kremičitú hlinku) a potom na celý necht naneste púder (včelí peľ). Pri prvom leštení sa P-shine doplňuje po 14-tich dňoch. Potom opakujeme cca po 3-4 týždňoch. Ak nebol P-shine od prvého nanesenia dlho aplikovaný, tak je nutné opakovať všetky štyri základné kroky. Po nanesení P-Shinu už nie je potrebné lakovať, pretože sa nechty krásne lesknú. Tri dni po aplikácii P-Shinu sa neodporúča lakovať, pretože by Vám lak na nechtoch nedržal z dôvodov silného prekrvenie nechtového lôžka.