Ako zabrániť lámanie nechtov?
Každý, kto chce mať dlhé a krásne nechty sa bojí ich lámaniu. Ako lámanie nechtov zabrániť? Hlavné je, udržiavať nechty čisté. Je tiež dobré, chrániť ich pred prírodnými olejmi, ktoré naše telo vylučuje. Za týmto účelom používajte často odlakovač na nechty, aj keď nemáte na nechtoch lak, ktorý by ste chceli odstrániť. Takto udržíte nechty bez prírodných olejov. Pozor! Nezabudnite si umyť po použití odlakovače ruke, alebo budú následky ešte horšie!

čistenie nechtov
Namočte ruky do vlažnej vody
Pridajte do vody citrónovú šťavu.
Ponechajte ruky vo vode 5-7 minút.
Vyberte ruky z vody.
Aplikujte na ruky hydratačný krém alebo mlieko.
Rovnakú metódu môžete použiť na nechty na nohách. Budete sa cítiť odpočinuto.
tvarovanie nechtov
Pri tvarovaní nechtov nevyvíjajte tlak. Vždy s nechtami zaobchádzajte opatrne a tvarujete je plynule.

Nikdy nechty nepilníkujte pohybom od jedného okraja nechtu na druhý. Začnite od stredu a postupujte ku krajom. Pilujte nechty vždy v jednom smere!

Aplikácia laku na nechty
Pred použitím laku na nechty odstráňte starý pomocou odlakovača. Ak tak neurobíte, najskôr sa vám nebude výsledok príliš páčiť. Tiež to vedie k lámaniu nechtov.
Umyte si ruky a osušte ich.
Naneste na nechty podkladový lak. Ten poskytne nechtom potrebnú výživu. Nechajte lak zaschnúť. Teraz sú nechty pripravené na ďalšiu vrstvu.
Po nanesení laku na nechty nezabudnite použiť vrchný lak na nechty. Odporúča sa použiť preto, aby lak dlhšie vydržal a tiež, aby bol každý deň krásne žiarivý.
Info na záver:
Pre zdravé nechty je tiež nevyhnutná zdravá strava. Jedzte dostatok vitamínov, vápnika a pite veľa vody. Pamätajte si, že vitamíny a potraviny bohaté na minerály posilňujú vaše nechty!