Krásne nalakované a vymodelované nechty sú dnes samozrejmosťou, na ktorú nesmie zabudnúť žiadna žena. Objaviť sa v spoločnosti s neupravenými nechtami je dosť výrazným faux pas. V dnešnom článku sa dozviete, ako na modeláž gélových nechtov. Jedná sa o veľmi populárne metódu. Gélové nechty si ľahko vytvoríte samy doma, nemusíte chodiť do špeciálneho salónu krásy. Stačí mať potrebné náčinie a pomôcky.

Pomôcky pre vytvorenie gélových nechtov
Základom je samozrejme samotný gél lak na nechty. V súčasnej dobe je na trhu celý rad produktov. Mnoho žien má veľmi dobré skúsenosti s produktovým radom Amazing Gél lak, ktorá ponúka gély v širokej škále farieb a odtieňov. Ide o kvalitné gély s vysokou odolnosťou, vyznačujú sa aj perfektným leskom.

Okrem gélu ďalej potrebujete UV lampu. Bez nej sa modelovanie nechtov týmto spôsobom nedá kvalitne urobiť. UV lampa slúži na vytvrdenie gélu. Okrem toho si pripravte tiež dezinfekciu, štetec na nanášanie gélu, pilník a ďalšie potreby, ktoré bežne využívate pri úprave nechtov.

Postup modeláže

Samotná modeláž nie je nijako obtiažna. Umyté a očistené nechty Vypilujte do požadovaného tvaru. Na štetec potom naneste patričné množstvo gélu a aplikujte ho na nechty od stredu ku krajom. Na štetec príliš netlačte. Vrstva gélu musí byť rovnomerná, skôr tenšie.

Následne vložte nechty pod UV lampu a nechajte ich tu po stanovenú dobu, ktorú doporučuje výrobca lampy. Spravidla je doba pôsobenia UV žiarenia okolo 2 - 3 minút.

Vrstiev sa obvykle nanáša viac. Po každej aplikácii novej vrstvy nechajte gél na nechty opäť vytvrdiť v UV lampe.

Záverom jeden tip. Pre tých z vás, ktoré vyznávajú skôr výraznejšie farby, odporúčam vyskúšať novinku. Je jej UV gél na nechty Vampire v sýto červenej upírskej farbe. Tento aj ďalšie varianty gélov kúpite už od púhych 89 € / kus (5ml balenia), a to v internetovom obchode NehtyProfi.cz. S e-shopom má dobré skúsenosti už mnoho zákazníčok, o čom svedčí cez 900 recenzií na Heuréke.

 

http://www.jakaproc.cz/zdravi-a-krasa/jak-provest-modelaz-gelovych-nehtu.html