Nechty sú našou osobitú vizitkou. Prezradí okolia, ako sa o seba staráme zovňajšku a aký je náš celkový zdravotný stav. Nechty si zaslúži náležitú starostlivosť, aby boli neustále upravené a krásne. Niet sa čomu diviť, že existuje veľa nechtových štúdií, ktorá poskytuje starostlivú manikúru. Portfólio služieb salónov krásy zahŕňa aj modelovanie nechtov, na ktorú sme zamerali nasledujúce riadky.

Alternatívne náhradou za prírodné nechty sú akrylové a gélové nechty. Nie každý vie, že akrylové nechty a gélové nechty nepredstavujú jedno a to isté. Obe variácie majú svoje výhody aj nevýhody a líšia sa tiež aplikácií.

 

Pevné akrylové nechty
Akrylové nechty, ktoré sú síce drahším riešením, sa vyznačujú svojou vysokou pevnosťou. S pokojným svedomím môžeme povedať, že sa takmer nelámu. Môžete sa stretnúť tiež s prívlastkami porcelánové či živicový. Pri modeláži akrylových nechtov sa nepoužíva UV lampa. Na akryl sa nanesie len tvrdidlo, známej tiež ako liquid. A ak vás prestanú akrylové nechty baviť, môžete si ich ľahko odstrániť.

Ale táto varianta nechtov má nielen výhody aj svoje nevýhody. Akryl nepríjemne zapácha a pri modeláži je nevyhnutné nechty veľa tvarovať, preto je vhodné investovať do kvalitného pilníka. Prírodné nechty nie sú schopné pod akrylom dýchať, teda môže dochádzať aj k mykózam a zápalom.

 

Gélové nechty s prirodzeným vzhľadom
Na druhej strane stojí gélové nechty, ktoré poteší svojím prirodzeným vzhľadom. Ide o lacnejšie metódu, ktorá je vhodnejšie aj zo zdravotného hľadiska. Pod gélom nechty môžu dýchať, preto nedochádza k praskaniu prírodných nechtov a k mykózam. Používa sa špeciálny gél bez zápachu.

 

Domáce nechtové štúdio
Starajte sa o svoje ruky v domácom prostredí, čím ušetríte peniaze aj čas. Na manikúre nie je nič zložité. Avšak modeláž nechtov je už náročnejšie činnosťou, ale každá šikovná žena ju zvládne. K aplikácii gélových a akrylových nechtov je nevyhnutné mať vhodné vybavenie. Pozrite sa na adresu Nehtyprofi.cz, kde môžete zakúpiť všetko, čo v domácom nechtovom štúdiu budete potrebovať.

 

http://ifirmy.cz/detail-zpravy/692-gelove-vs-akrylove-nehty