Máte doma štartovaciu sadu na akrylové nechty?
Máme pre Vás jednoduchý postup, ktorý zvládnete doma :)

Čo budete potrebovať? Tak určite akrylovou štartovaciu sadu. V tejto sade sú naozaj tie najzákladnejšie veci, ktoré budete pre túto modeláž potrebovať.

A teraz ten postup:
Ten je skoro rovnaký ako u gélové modelácie, akurát nepracujete s UV lampou, takže si ušetríte aj nejaký ten čas.

1. Základné prvým krokom je veľmi starostlivá príprava nechtov. Ak necht nebude riadne odmastený a zmatnenie, tak Vám táto modeláž nebude veľmi dlho držať. Takže zabudnite starostlivo necht odlakovať (to v prípade ak máte zvyšky lakov) potom odmastiť, zmatnieť (brúsnym blokom), zatlačiť kožtičku a tiež zastrihnúť do požadovanej dĺžky.

2. Dôležitý prvý krok máme hotový a teraz príde na rad umelý tip alebo šablóna.

Nezabúdajte na správne nalepenie tipov! Tip sa vždy prikladá pod uhlom 45 stupňov. Pokiaľ tip nebude správne nalepený, tak Vám môže spôsobiť infekciu alebo pleseň. Zle nalepený tip spoznáte podľa vzduchové bublinky! Takže lepiť bez bublín :) Nalepený nechtový tip skrátime gilotínou.

Necht jemne a starostlivo zmatníme a zapilujeme prechod. Prechod pilujte naozaj jemne, inak ho môžete propilovat!

3. Výborne! Už máme pred sebou tretí krok. A teraz budete potrebovať primer alebo bonder na priľnavosť akrylov. Túto tekutinu neaplikujte na celý tip, iba na prírodné časť nechtov.

4. A teraz tu máme záver :) Možno, že sa Vám bude zdať zložitý, ale toto naozaj zvládnete.

Pripravte si roztok LIQUID, ktorý je tiež v štartovacej sade. Liquid si môžete naliať do skleneného téglika (stačí pár kvapiek). Pripravte si štetec na akryl a postupne namočte špičku štetca do liquidu a potom ihneď do akrylového prášku. A teraz sa Vám na štetci urobila gulička. Túto hmotu vždy nanášajte na nechty od stredu von.

TU JE POTREBA PRACOVAŤ NAOZAJ RÝCHLO. Táto zmes rýchlo tuhne! Snažte sa neaplikovať hmotu na koži, inak sa Vám necht bude odchlipovať.

Ak nebudete sa štetcom modelovať, tak ho vždy namočte do čističa, inak by Vám na ňom akryl stuhol.

5. A už sme skoro u konca :) Ak nie ste spokojní, tak nie je problém túto chybu opraviť. Stačí vziať pilník a pilovať a pilovať!

A ak sa Vám tvar podaril, tak teraz už stačí vybrať farebnú farbu.

6. Už máte vybrané? Môžete zvoliť rôzne farebné akrylové prášky, farebné gély či gél laky. Aplikujte 2 vrstvy týchto farieb :)

A teraz už stačí farbu pretrieť leskom (finish gélom) a je to!