Krehké, lámavé, lámavé, slabé, príliš krátke alebo drsné... To sú najčastejšie problémy s nechtami. Možno aj vás trápia, možno ste sa už niekoľkokrát zamýšľali nad tým, čo vlastne spôsobuje žalostný stav vašich nechtov. Priznajte si to. Ako sa vlastne staráte o svoje nechty? Najväčší nepriateľ vašich nechtov.

Hryzenie nechtov
Veľmi krátke a obhryzené nechty s drsným a hrboľatým povrchom sú príčinou onychofágie alebo jednoducho hryzenia nechtov. Zvyčajne ide skôr o detský zlozvyk, ale v skutočnosti si nechty hryzie aj veľká časť dospelých. Vedie ich k tomu nadmerný stres alebo strach, úzkosť z dôležitého momentu a iné stresové situácie. Ohrýzané nechty vyzerajú veľmi hrozne, kvôli nečistotám a baktériám je to veľmi nehygienické.Zbavte sa tohto zvyku lakovaním nechtov. Laky na nechty zvyčajne nechutia príliš dobre a v prípade profesionálnej manikúry by ste určite ľutovali vyhodené peniaze za manikúru.

Čistenie len v rukaviciach
Častý kontakt s čistiacimi prostriedkami tiež vedie k častému lámaniu, štiepeniu a celkovému oslabeniu nechtov. Môžu ohroziť vašu krásnu manikúru, na ktorú ste vynaložili veľa času alebo peňazí.

Kúpte si štýlové gumené rukavice a nasaďte si ich vždy, keď sa chystáte vziať do ruky handru a čistiaci prostriedok. Samozrejme, že pri práci vonku na záhrade atď. je to nevyhnutnosť.

Odlupujúci sa lak na nechty
Hneď ako sa vám začne odlupovať lak z nalakovaných nechtov, okamžite sa pustite do práce a odlúpnite lak, ktorý ešte dobre držal na nechte.Môžete tak poškodiť vrchnú vrstvu nechtového lôžka a oslabiť celý necht. Hneď ako sa lak začne odlupovať,okamžite si vezmite odlakovač na nechty a použite ho.

Oslabená nechtová kožička
Nechtová kožtička by rada žila svoj vlastný život a niekedy jej robíme zo života peklo. Napríklad si hryzieme kožičku, odlupujeme ju a výsledkom sú rôzne ryhy a krvavé rany,

a suchú pokožku.Na bezproblémové ošetrenie kožičky si vyberte špeciálny odstraňovač kožičky.Naneste krém na ruky, ktorý je naozaj dôležitý.

Nezdravá strava
Možno ste už počuli, že nechty sú barometrom zdravia. Čím kvalitnejšiu stravu budete mať, tým krajšie budú nielen vaše nechty, ale aj pokožka a vlasy.

Zamerajte sa viac na potraviny bohaté na vitamíny, vlákninu, vápnik a horčík. Pite veľa vody.Doprajte svojim nechtom vitamíny zvonku a rozmaznávajte ich výživným olejom na nechty.

Nechty ako otvárač nechtov
Nielen otvárač, ale aj nechty bežne používame ako najrôznejšie nástroje. Otvárame tesne priliehajúce viečka na PET fľašiach, uvoľňujeme krúžky na kľúčoch, odlepujeme etikety... Asi nikoho neprekvapí, že naše nechty tým veľmi trpia. 

Čo s tým môžete urobiť? Čo tak skúsiť použiť správne nástroje na ich otvorenie alebo rozrezanie namiesto používania nechtov?

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)