Dizajn nechtov môže byť skutočným umením. Otvára nám dvere k nespočetným možnostiam sebavyjadrenia a umožňuje nám vybrať si štýl, ktorý najlepšie odráža našu osobnosť. Či už ide o jednoduchý alebo extravagantný dizajn, vždy vypovedá o nás, našej nálade, emóciách a vkuse.


Vyžaduje si trpezlivosť, precíznosť a kreativitu. Ako začiatočníci v tomto odvetví sa často môžeme stretnúť s rôznymi problémami a chybami. Tu sú niektoré z najčastejších chýb, ktorých sa začiatočníci v oblasti nechtového dizajnu dopúšťajú, a niekoľko tipov, ako sa im vyhnúť.


1. Nesprávna príprava nechtov -
Nesprávna príprava nechtov môže mať za následok množstvo problémov, ako napríklad poranenie pokožky v okolí nechtu, praskliny alebo zlomenie nechtu. Medzi najčastejšie chyby pri príprave nechtov patrí príliš hlboké zastrihnutie kožičky, používanie príliš agresívnych pilníkov alebo používanie nesprávnych výrobkov. Tieto postupy môžu spôsobiť nielen okamžité poškodenie, ale aj vytvoriť ideálne prostredie pre rast baktérií a plesní. Preto je pri príprave nechtov nevyhnutné dodržiavať správne techniky a postupy a vždy dbať na to, aby boli nástroje a vybavenie čisté a sterilné.

Začiatočníci často podceňujú význam správnej prípravy nechtov. Pred aplikáciou akéhokoľvek výrobku musia byť nechty riadne očistené a odmastené. Ak túto fázu vynecháte, gél alebo lak sa môže odlupovať, čo môže viesť k poškodeniu nechtov.


2. Použitie príliš veľkého množstva výrobku -
Použitie príliš veľkého množstva výrobku tiež zvyšuje riziko, že sa dokonale nevytvrdí, čo môže viesť k nesprávnemu usporiadaniu nechtov alebo dokonca k alergickým reakciám. Preto je dôležité dodržiavať správnu mieru nanášania gél laku alebo uv/led gélov na nechty pri každej modeláži.


Či už ide o gél, akryl alebo lak, je dôležité použiť správne množstvo výrobku. Príliš veľa vrstiev môže spôsobiť nevzhľadné napučanie a môže tiež viesť k tomu, že výrobok nebude správne schnúť.


3. Nerešpektovanie anatómie nechtu -
Nerešpektovanie anatómie nechtu je častým problémom pri manikúre a pedikúre. Mnohí ľudia vrátane odborníkov na nechty často podceňujú význam správneho ošetrovania nechtovej platničky a okolitej pokožky. Dôsledky tohto nerešpektovania môžu byť trvalé a škodlivé, vrátane deformácií nechtov, zápalov alebo dokonca plesňových infekcií. Preto je mimoriadne dôležité venovať náležitú pozornosť správnej starostlivosti o nechty a dodržiavať všetky potrebné hygienické postupy.

Pri modelácii je dôležité rešpektovať prirodzený tvar a štruktúru nechtov. Nesprávne navrhnutý tvar môže spôsobiť nepohodlie a dokonca aj bolesť. Je dôležité uistiť sa, že dizajn nechtu je v súlade s tvarom a dĺžkou prirodzeného nechtu.


4. Ignorovanie zdravia nechtu -


Ignorovanie zdravia nechtov môže mať ďalekosiahle následky. Ak sú nechty zle upravené, lámavé alebo poškodené, nie je to len estetický problém. Nechty sú v skutočnosti akýmsi zrkadlom nášho celkového zdravia a môžu nás informovať o možných vnútorných problémoch, ako je anémia, ochorenie pečene alebo obličiek, či dokonca cukrovka. Ignorovanie signálov, ktoré nám posielajú naše nechty, môže viesť k zanedbaniu vážnych zdravotných problémov. Okrem toho môžu poškodené alebo infikované nechty spôsobovať nepríjemné pocity a bolesť. Preto je dôležité pravidelne a správne sa starať o svoje nechty a všímať si akékoľvek zmeny, ktoré by mohli naznačovať zdravotné problémy.

Pri práci s nechtami je dôležité zamerať sa nielen na estetický výsledok, ale dbať aj na zdravie nechtov. Agresívne ošetrenie alebo používanie nesprávnych výrobkov môže viesť k oslabeniu a poškodeniu nechtov.

5. Nevhodná následná starostlivosť -
Nevhodná starostlivosť po modeláži nechtov môže viesť k rýchlemu poškodeniu inak dobre vykonanej práce. Po modeláži by mali byť nechty riadne hydratované krémom na nechty, olejčekom na nechty a chránené pred účinkami mechanického namáhania alebo agresívnych chemických látok. Dôležité je tiež pravidelne kontrolovať stav nechtov a v prípade akýchkoľvek problémov, ako je odlupovanie nechtov, zápal a podobne, sa obrátiť na odborníka. Aj pravidelná kontrola u odborníka môže zabrániť mnohým problémom. Nechty by sa mali chrániť aj pred extrémnymi teplotami a účinkami UV žiarenia. Treba tiež dbať na to, aby ste nechty nadmerne nezaťažovali, aby ste predišli ich predčasnému opotrebovaniu.

Po modelácii je dôležité nechty správne ošetrovať a chrániť. To zahŕňa používanie výživných olejov, krémov a správnu ochranu pred agresívnymi látkami.


Chyby sú súčasťou učenia a je dôležité sa z nich poučiť a snažiť sa im v budúcnosti vyhnúť. Nechtový dizajn je krásne umenie, ktoré prináša radosť nielen nám, ale aj našim klientom. Ak ste teda v nechtovom dizajne začiatočníčka, buďte trpezlivá, učte sa a verte v seba a svoje umenie.
Pamätajte - nechty sú ako šperk, ktorý môže dotvoriť váš celkový vzhľad a dodať mu konečný šmrnc. Tak neváhajte a začnite! S našimi výrobkami sa vám to určite podarí. A verte, že vďaka krásnym nechtom sa budete cítiť lepšie a sebavedomejšie. Takže, krásky, poďme to všetko vyskúšať a staňme sa majsterkami nechtového dizajnu!

Ale ako začať? Prvým krokom je, samozrejme, zaobstarať si potrebné pomôcky - laky na nechty, štetce, nálepky a ďalšie potreby na úpravu nechtov. Nezabudnite ani na dobrý pilník na nechty a kvalitný odlakovač. Všetky tieto nástroje a pomôcky potrebné na modelovanie akrylových alebo gélových nechtov a mnoho ďalšieho nájdete v našom e-shope, ktorý je venovaný nechtovej kozmetike.