Francúzska manikúra je zaručene najobľúbenejším štýlom prírodných a gélových nechtov. Je to klasická a elegantná úprava, ktorá pravdepodobne nikdy nezostarne.Je trendy v každom ročnom období.Pre začiatočníkov nie je veľmi jednoduchá.Poradíme vám, ako na to.

Dokonalá francúzska manikúra sa vám pravdepodobne nepodarí hneď na prvýkrát:) Vyžaduje si to pravidelný tréning a pevnú ruku.Výsledky uvidíte!Vaše nechty na rukách a nohách budú vyzerať luxusne a krásne upravené.

Na trhu je veľa nástrojov na kreslenie úsmevnej čiary, smajlíka - bielej špičky. Najlepším spôsobom je samozrejme tréning, ktorý sme už spomínali, pomôcť si môžete aj skoseným štetcom, na francúzsky môžete naniesť aj biely gél pomocou zdobiacej sondy. Pre začiatočníkov sú dobrou pomôckou šablóny francúzskej manikúry.

Aj v maľovaní francúzskej manikúry existujú trendy, ktoré sa striedajú rôznymi spôsobmi. Existujú aj farebné varianty francúzskej manikúry, keď namiesto klasickej (tiež nepoužívanej) bielej farby na tzv. úsmev zvolíte , ružovú,červenú alebo nejakú svetlejšiu farbu.

Klasický a elegantný povrch, ktorý napodobňuje a zvýrazňuje krásu prírodných nechtov. Nechtové lôžko sa natrie svetloružovým alebo bezfarebným lakom alebo gélom a špička sa vytvaruje do oblúka pomocou bieleho laku alebo gélu. 

Ak vám táto metóda nefunguje a nemôžete vytvoriť napríklad oblúk, máme pre vás návod. 

Budete potrebovať : potreby na gélové nechty, kriedovo biely gél, číry gél, finish gél, pilníky, primer a UV alebo LED lampu. Všetko si môžete zakúpiť v našom online obchode alebo si zakúpiť priamo domáce nechtové štúdio. 

Pripravte nechty prebrúsením a nanesením podkladovej a základnej vrstvy gélu (odporúčam UV gél glass clear). 
Na špičku naneste biely gél v pravidelnom tvare. Najťažšie je vytvarovať presný biely oblúk. Je dôležité mať kvalitný gélový štetec na tvarovanie bielej vrstvy gélu. Odporúčam vyskúšať špeciálny štetec na FR manikúru. Potom ho nechajte vytvrdnúť. 
Zvyšok nechtu dolaďte vrchným gélom, ktorý naneste v tenkej vrstve na špičku. Vytvrdzujte v UV alebo LED lampe na nechty. Nakoniec opíľte do požadovaného tvaru. 
Teraz môžete zdobiť brokátom, kamienkami alebo podľa vlastnej fantázie. Aby sa zabránilo poškodeniu nalakovaných nechtov. Keď použijete Finish Gel, vaša francúzska manikúra vydrží oveľa dlhšie.Po dokončení naneste poslednú vrstvu Finish Gelu a vložte ju do lampy na nechty.